Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka, nëpërmjet një postimi në “Twitter”, ka ndarë detaje nga takimi me homologun e saj gjerman, Heiko Maas.

Xhaçka zbulon se takimi i tyre ka qenë shumë optimist për të ardhmen, ku është diskutuar për zgjedhjet e 25 prillit, për integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Evropian dhe për Reformën në Drejtësi.

Postimi i plotë i Olta Xhaçkës:

Bisedë shumë e mirë me @HeikoMaas. Mirënjohëse për mbështetjen gjermane për IGC-në e parë. Zgjedhjet e 25 Prillit, një moment i ri për reformatimin e integrimit. Reforma në drejtësi e pandalshme! 🇦🇱🇩🇪🇪🇺

https://twitter.com/xhacka_olta/status/1366819636579340288