Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta në një reagim në rrjete sociale e quan miratimin e projektrezolutës anti-korrupsion “poshtërim ndaj reformë në drejtësi”.

“Ramaforma i ka vendosur nën kontroll absolut institucionet e drejtësisë duke i kthyer në shtojca të mazhorancës aktuale që veprojnë vetëm me regji për të garantuar pandëshkueshmërinë e Edi Ramës përgjegjësit dhe përfituesit të korrupsionit të përbindshëm shtetëror. Rezoluta është një tjetër poshtërim i tij ndaj të ashtuquajturës reformë në drejtësi që punon vetëm me diktat dhe regji. Çdo veprim i drejtësisë të re ka qenë shumë i vonuar, selektiv dhe vetëm si presion i denoncimeve të forta dhe konkrete të opozitës”, shkruan Rama.

Artikulli paraprakBERISHA: REZOLUTA ANTI-KORRUPSION E PS-SË SI “GJETHE FIKU”, RAMA KA DOKTRINËN E VJEDHJES
Artikulli tjetërMBYLLET SPITALI I KUVAJTIT NË RAFAH! ‘JEMI NËN SULM’