Mjegulla e dendur mbuloj Rrugen e Kombit këtë të hënë. Situata më problematike nga Tuneli i Kalimashit deri ne Fushë-Dukagjin. Dendësia e mjegullës dhe lageshtira ne rrugë vështiresoi lëvizjen e automjeteve. Ndërkohë policia rrugore është vendosur në disa pika duke këshilluar drejtuesit e mjeteve qe të bejne kujdes, ndersa mjegulla vijon të jetë prezente gjatë gjithe ditës se hënë.

Artikulli paraprakEDI RAMA KRIJON MINISTRI TË RE, JA EMRI I DREJTUESIT QË I DËRGON PËR MIRATIM PRESIDENTI BEGAJ
Artikulli tjetërNGJARJET KRIMINALE NË VEND, BALLA: DUHEN KONTROLLE MË TË FORTA NË TË GJITHË TERRITORIN!