Moti do te jete me vranesira mesatare deri te dendura te pasuara nga reshje shiu dhe stuhi me aktivitet kryesor ne zonen veriperendimore.

Temperaturat minimale do te luhaten 15-20 grade ne veri , ndersa vlerat maksimale do te jene me renie 24-26°C ne veri deri në 25-28°C ne zonen e ulet dhe bregdet.

Era do të jete e lehte me drejtim Jug-Perendim me shpejtesi 7-15 m/sek dhe dallgezim te forces 4-5 balle ne det te hapur.