Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare shtresore të pasura nga reshje shiu me intensitet të ulët në pjesën e dytë të ditës.

Temperaturat minimale do të luhaten 6-14 gradë, temperaturat maksimale parashikohen 15 -18°C në veri, 20 -21°C në zonën e ulet dhe zonat pranë bregdetit.

Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 10-18 m/sek dhe dallgëzim të forcës 4- 5 ballë në det të hapur.

Artikulli paraprakSHËNDETI – 12.05.2023
Artikulli tjetërFUNDJAVA DO TË JETË PADYSHIM POZITIVE, ÇFARË THONË YJET PËR JU SOT