Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura të pasuara nga reshje shiu dhe stuhi me rrebeshe në zonën perëndimore.

Temperaturat minimale do të luhaten 5- 13 gradë, temperaturat maksimale parashikohen me rënie 16 -18°C në veri, 19 -21°C ne zonën e ulët dhe zonat pranë bregdetit.

Era do të jetë me drejtim jug-Perëndim me shpejtësi 15-20m/sek dhe dallgëzim të forcës 5-6 ballë në det të hapur.