Dashi
Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill
Të premten nëse ka një person që ju ka borxh disa shpjegime, kjo është dita e duhur për të folur. Çdo vendim duhet marrë me qetësi. Në fushën e punës duhet t’i kushtoni vëmendje shpenzimeve, ka situata ekonomike për t’u rivlerësuar. Është një ditë e lodhshme për shëndetin tuaj.

Demi
Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj
Të premten është një ditë pozitive, e gjitha kjo falë Hënës në aspektin e favorshëm dhe Mërkurit aktiv. Është koha për të diskutuar disa çështje pune apo parash. Në fushën e biznesit, më në fund mund të arrini një marrëveshje ose të nënshkruani një kontratë. Për hir të shëndetit tuaj, përpiquni të mos lodheni shumë.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor
Të premten është dita e duhur për të zgjidhur disa probleme sentimentale. Në këtë moment ndiheni më të sigurt. Në fushën e punës jeni shumë të mirë në komunikim, falë këtij talenti mund të mbështeteni në ndihmën e dikujt që ju do. Disa shqetësime të kockave nuk mund të përjashtohen.

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik
Të premten historitë premtojnë mirë. Është një periudhë në të cilën po punoni shumë, por mos harroni se duhet t’i kushtoni vëmendjen e duhur edhe ndjenjave tuaja. Deri në fund të korrikut duhet të zgjidhni një problem, veçanërisht nëse ka të bëjë me sferën ekonomike. Nuk ju mungojnë shëndeti dhe energjia.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht
Të premten kjo ditë ju lejon të përjetoni emocionet tuaja në maksimum. Shumë prej jush kanë ndjenjën se nuk vlerësohen nga një person. Nëse ka çështje ekonomike për të sqaruar, duhet të jeni shumë të kujdesshëm. Mundohuni të mos e teproni kur diskutoni me partnerët ose bashkëpunëtorët.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator
Të premten është një ditë tjetër interesante për të folur. Në vendin e punës, duhet të gjeni ndërmjetësim për të zgjidhur një problem. Ofertat që mund të keni gjatë kësaj periudhe nuk do të ofrohen më në muajin gusht. Për shëndetin është një ditë pozitive.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor
Të premten mund të përjetoni një moment pasioni të madh dhe dashuri të reja do të favorizohen. Në punë përpiquni të mos bëni gabime sepse ajo që bëni tani do të jetë shumë e rëndësishme për të ardhmen tuaj. Në këtë periudhë jeni paksa shumë agresivë, mundohuni të lironi tensionin.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor
Të premten, çiftet që nuk shkojnë mirë për një kohë të gjatë, po përjetojnë një moment kritik. Kushtojini vëmendje fjalëve tuaja, ndonjëherë rrezikoni të mos kuptoheni, ironia juaj mund të mos kuptohet. Në fushën e punës, Jupiteri do të sjellë ndryshime, por mes ditës së premte dhe të shtunës mos e tundni shumë varkën.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Të premten nëse jeni beqar duhet të dilni me njerëz të rinj, keni shumë sharm dhe aftësi për të vepruar, mos kini frikë të guxoni. Hëna është në sekstil, ndaj shtohet mundësia për të pasur takime. Nëse punoni si punonjës, do të ketë disa përparime, por shikoni portofolin tuaj, gjithmonë shpenzoni shumë para.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar
Të premten duhet të kaloni më shumë kohë me partnerin tuaj, mendoni shumë për punën, gjithashtu mund të keni disa debate të vogla me një familjar. Të premten ndiheni shumë optimistë dhe proaktivë. Në fushën e punës keni pasur shumë angazhime së fundmi dhe jeni lodhur shumë, tani është e drejtë t’i jepni pak pushim vetes për të rimbushur energjitë.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt
Të premten jeni shumë nervozë që nga dita e djeshme për shkak të disa debateve që keni pasur në familje. Ndiheni shumë të shqetësuar dhe për këtë ju duhet të shkëputeni për pak, ndoshta mund të organizoni diçka argëtuese me miqtë tuaj. Në punë, ndoshta duhet të bëni një pushim, Hëna është në shenjën tuaj dhe kjo mund t’ju sjellë shumë agjitacion.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars
Të premten këto ditë keni nevojë për pak qetësi. Ju mund të debatoni me partnerin, kur jeni të zemëruar rrezikoni të reagoni impulsivisht, mbajini fjalët larg. Në vendin e punës, nëse keni braktisur një projekt në të kaluarën, tani mund të pendoheni dhe t’i ktheheni.

Artikulli paraprakKURTI UDHËTON NË TURQI, TAKON GUVERNATORIN E IZMIRIT
Artikulli tjetërRISHI SUNAK HUMB ZGJEDHJET! KEIN STARMER DO TË JETË KRYEMINISTRI I RI I BRITANISË