Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Të enjten ky qiell është i bukur për t’i dhënë një shtysë dashurisë, ndaj jini të guximshëm. Në punë keni energji të mirë dhe gjithashtu një qëndrim të këndshëm pozitiv. Do të shihni se do të ketë mundësi të mëdha për sukses.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Të enjten do të rikuperoheni pak nga pikëpamja sentimentale. Për sa i përket punës, do të vijnë surpriza të këndshme, ndaj bëhuni gati për çdo gjë. Në dashuri, mos e fajësoni veten nëse gjërat nuk shkojnë sipas planit me partnerin.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Të enjten ka pak konfuzion në ajër por mos u shqetësoni, së shpejti do të dilni nga kjo situatë kaotike. Në punë, kushtojini vëmendje problemeve të komunikimit me kolegët. Do të shihni se do të ketë mundësi të mëdha për personin tuaj.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Të enjten mos u dorëzo para krenarisë në dashuri, ji pak më pak i ngurtë. Për sa i përket punës, është mirë të mos stresoheni shumë, duhet të pushoni. Mos u zemëroni nëse diçka nuk shkon sipas planit.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Të enjten është një periudhë e bukur në dashuri, ndaj shijojeni këtë moment. Në punë, kushtojini vëmendje marrëveshjeve të bëra së fundmi, ka diçka për të rishikuar. Do të ketë mundësi të shkëlqyera për sukses në çdo fushë.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Të enjten kjo ditë është e bukur për ndjenjat që mund të fluturojnë. Ka shumë gjëra për të bërë në punë, por mos e lini veten të dërrmoheni. Kujdes nga disa shqetësime fizike. Do të shihni që gjithçka do të shkojë mirë.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Të enjten dita do të ofrojë momente të bukura për t’i ndarë me partnerin dhe nëse jeni beqarë, shikoni përreth, fati është në anën tuaj. Në punë është më mirë të largoni pak mendjen nga gjërat.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Të enjten, vjen një moment i rënies psiko-fizike por mos u shqetësoni, është vetëm i përkohshëm. Për sa i përket punës, është më mirë të shtyni vendimet. Në dashuri ka diçka për të rregulluar, përpiquni të kuptoni se çfarë dëshironi në të vërtetë.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Të enjten vjen një moment i fortë lodhjeje, bëni kujdes të mos mendoni vetëm për punën dhe lini mënjanë dashurinë. Përndryshe rrezikoni të shihni të shkatërruara momente të rëndësishme të jetës suaj së bashku. Mos u zemëroni nëse diçka nuk shkon sipas planit.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Të enjten do të ketë mundësi të shkëlqyera për sukses. Do të arrini gjëra të mëdha. Mos u zemëroni nëse diçka nuk shkon sipas planit. Do të shihni që së shpejti gjithçka do të jetë mirë. Jeni veçanërisht nervozë, por yjet ju ndihmojnë të mos shembet plotësisht.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Të enjten hëna ju mbështet dhe ju dhuron një ditë të bukur plot pozitivitet. Në punë, kushtojini vëmendje disa grindjeve të vogla me kolegët. Numëroni deri në dhjetë përpara se të hapni gojën nëse nuk doni të prishni marrëdhënie të rëndësishme

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Të enjten ka ende pak nervozizëm, por së shpejti do të mund të gjeni përsëri qetësinë tuaj të dashur. Jini më pak të pasigurt në punë, jeni profesionistë dhe të gjithë ju respektojnë, filloni të mendoni edhe kështu. Do të shihni që shumë gjëra do të rregullohen.

Artikulli paraprakPARLAMENTI EUROPIAN DEBATON PËR ZGJEDHJET NË SERBI, REZOLUTA DO TË MIRATOHET NË SHKURT
Artikulli tjetërVRANËSIRA DHE RESHJE SHIU, PARASHIKIMI I MOTIT PËR SOT