Lëvizja Bashkë proteston sot para parlamentit kundër rritjes së pagave për pushtetarët.

Teksa parlamenti miraton sot projektligjin që rrit rrogat e ministrave dhe deputetëve, Lëvizja Bashkë e drejtuar nga Arlind Qori është mbledhur para parlamentit për të protestuar kundër këtij ligji.

Protestuesit mbajnë në duar një pankartë “Mos u ngopshi”, teksa kanë hedhur dhe para false në tokë.

Artikulli paraprakMONITORIMI I ZGJEDHJEVE VENDORE, AUDREY GLOVER TAKIM ME RAMËN NË SELINË E PARTISË SOCIALISTE
Artikulli tjetërITALI/ MOTI I KEQ NË BRESCIA, PËR 1 ORË E GJYSMË RESHJE SHIU PËRMBYTEN RRUGËT! MAKINAT PËRFUNDOJNË NËN UJË