Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Gjatë orëve të ardhshme do të jeni shumë të vëmendshëm ndaj detajeve. Megjithatë, mos e teproni. Mund të jeni shumë të shqetësuar në sytë e të tjerëve. Jeni ende duke kërkuar për ekuilibrin e duhur dhe atë harmoni që mund t’ju bëjë të jetoni më mirë.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Ka ardhur koha të tregoni se sa të hapur jeni ndaj ideve të jashtme, vetëm kështu do ta shihni jetën më qartë dhe më optimiste! Përpiquni të mos e fusni hundën në punët e njerëzve të tjerë dhe mendoni fillimisht për veten tuaj, duke iu përkushtuar aktiviteteve interesante dhe stimuluese si puna në një projekt apo diçka që ju pëlqen.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Duhet të përfitoni nga kjo periudhë qetësie e përgjithshme për të marrë frymë dhe për të vlerësuar situatën tuaj, kaq shumë gjëra kanë ndodhur me nxitim sa nuk ka pasur asnjë mënyrë për të kuptuar se ku të shkoni. Kohë e mirë për takime, mos u frenoni!

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Shpresat tuaja më në fund do të japin fryte në këtë ditë. Ka ardhur koha të ndiqni instinktin tuaj pa hezitim dhe të mbështeteni tek ai! Ka ende disa probleme shtëpiake, së shpejti do t’i shihni gjërat më qartë dhe do të kuptoni se si t’i zgjidhni ato.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Të mërkurën jeni në një periudhë qetësie, pa probleme të veçanta. Nëse vëreni se keni ndonjë mundësi për të shfrytëzuar, ndoshta për të bërë një hap përpara në punën tuaj, kapeni atë! Perfshihesh. Megjithatë, me joshjen tuaj aktuale, nuk duhet të keni probleme për të marrë atë që dëshironi.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Ka ardhur koha për të marrë frymë dhe për të vlerësuar pasuritë tuaja financiare. Koha e mirë edhe në dashuri, stuhia duket se ju ka lënë pas dhe tani ndiheni të qetë me partnerin. Mos i shtypni impulset tuaja sensuale dhe braktisni veten pas ëmbëlsisë.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Qetësia është virtyti i të fortëve dhe ju jeni veçanërisht i tillë në këtë periudhë të vitit. Kjo cilësi do t’ju lejojë të zgjidhni disa probleme në mënyrë efektive. Tani keni mundësinë të tregoni veten në dritën më të mirë për të hapur horizonte të reja si në fushën profesionale ashtu edhe në atë sentimentale.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Të mërkurën në këtë periudhë ata që ju rrethojnë ju shohin hiperaktivë por edhe të pakapshëm. Vështirë se mund të uleni të qetë dhe të mos bëni asgjë, qoftë edhe me koston e mbërritjes së rraskapitur tek dita e fundit.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Në dashuri nuk jeni plotësisht të kënaqur filloni të shikoni përreth. Për sa i përket punës, do të ketë një ndryshim për t’u marrë me të. Ndoshta, kjo do të jetë më pak e preferuara gjatë gjithë ditës, veçanërisht për çështjet që lidhen me punën.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Në dashuri ka pak tension, por përpiquni të mos bini në grackën e së shkuarës, por shikoni përpara. Për sa i përket punës, angazhohuni sepse do të vijnë kënaqësi të mëdha. Sot Hëna do jetë e kundërt dhe ju paralajmëron se duhet të shmangni nxitimin ose të veproni vetëm me impuls.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Të mërkurën harrojini diskutimet e vogla të dashurisë. Për sa i përket punës, ruani një humor të qetë dhe energjik. Fati do t’ju japë drejtësi dhe të mërkurën ju pret një fitore në një gjyq apo në një çështje administrative, sigurisht një sukses që nuk e prisnit.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Në dashuri gjithmonë pëlqeni të ndiqni ndjenjat tuaja për mirë ose për keq dhe vazhdoni kështu. Për sa i përket punës, thjesht besoni vetes dhe instinkteve tuaja. Së shpejti do të jeni në gjendje t’i realizoni ambiciet tuaja.