Moti i keq me reshje shiu dhe erë të fortë ka krijuar probleme në portin e Vlorës.

Trageti që vinte nga Italia është ankoruar me vështirësi në port. Pasi ka zbritur udhëtarët trageti është larguar për në radë dhe deri të hënën nuk do të kryejë asnjë lëvizje. Deti shkon deri në 6 ballë në gjirin e Vlorës dhe 7-8 ballë në det të hapur.

Njëkohësisht është edhe peshkarexhat nuk lejohen të dalin në det për shkak të kushteve të këqija atmosferike.

Artikulli paraprakNGA POZICIONI I ÇUDITSHËM I GJUMIT TE KOCKA E TEPËRT NË KËMBË, 10 SEKRETET E CR7
Artikulli tjetërOBAMA E KRAHASON TRUMP ME HITLERIN