Moti i keq përfshiu Gjakovën një ditë më parë, ndërsa në rrjetet sociale janë publikuar video ku shihet se vendi u përfshi nga në stuhi breshëri.

Në video shihet se ka rënë një sasi e madhe breshri, ku për pasojë janë dëmtuar pemët dhe bimët.

Instituti Hidrometeorologjik në Kosovë ka paralajmëruar se në dy ditët e ardhshme pritet të ketë reshje shiu dhe shkarkime rrufeshë.