Masat ajrore të kthjellëta por të ftohta do të mbizotërojnë kushtet e motit në vendin tonë gjatë pjesës së parë të ditës, ku në zonat malore do ketë edhe ngrica.

Sipas MeteoAlb, pjesa e dytë e ditës sjellë kalime vranësirash por sërish mbete mot pa reshje në të gjithë vendin. Parashikohet që këto kushte atmosferike të mbeten deri mëngjesin pasardhës.

Temperaturat e ajrit ulen sërish ndjeshëm në vlerat minimale, por rriten me 2 gradë në vlerat maksimale duke luhatur vlerat ditore nga -5°C deri në 14 °C.

Era do të fryjë e fortë në tokë dhe në det duke arritur shpejtësinë maksimale 45 km/h nga drejtimi Jugor – Juglindor duke krijuar në brigjet detare dallgë mbi 3 ballë.

Artikulli paraprakIKJA E TË RINJVE, 52% E LEJEVE TË QËNDRIMIT NË BE U DHANË PËR SHQIPTARËT NËN 19 VJEÇ
Artikulli tjetërPROBLEMET E SHËNDETIT MENDOR NË SHQIPËRI, EKSPERTËT: KA MANGËSI NË BURIME NJERËZORE