Ramazani është muaji i begatë i faljes dhe solidaritetit me njerëzit në nevoje.Ky është mesazhi i myftiut të Lezhës Sadetin Kotrri i cili uroi besimtaret për agjerim të lehtë, në kuader në nisjes së muajit të madhërueshem të Ramazanit.

Myftiu i Lezhës bën me dije se për herë parë Bajrami i Ramazanit do të falet në sheshin “Gjergj Kastrioti”, përballë bashkisë së qytetit.

Muaji i madherueshem i Ramazanit zgjat për 30 ditë, deri me 10 prill ku myslimanet kremtojne festen e Bajramit.

Artikulli paraprakBOGË-THETH DHE VERMOSH RIKTHEHET BORA
Artikulli tjetërAMBASADORJA FRANCEZE: SHQIPËRIA TË PËRMIRËSOHET