PAS “FALJA E GJAKUT” VJEN FILMI “BURRI I SHTËPISË”. Skenaristi, regjisori dhe producenti andamioan murataj ne studion e hapur ne star+ ka treguar per ekperiencen dhe suksesin e tij me zanafille ne qytetin e shkodres.Murataj ka treguar per te gjithe punen e bere per realizimin e filmit “falja e gjakut” por edhe per planet e tij te ardhshme sic eshte skenari dhe regjia e filmit “Burri i Shtepise”. 

Murataj ka treguar se ne shkoder ka gjetur shume te rinj te talentuar por edhe mikpritjen e  gjithe qytetareve per ndihmen qe I kane dhene per realizimin e filmit falja e gjakut , nje film I cili u vleresua me ariun e argjendte e kete cmim murataj ia dedikoi shkodres.

 

[iframe width=”100%” height=”510″ src=”//www.youtube.com/embed/sYrstMLMdhA?list=UU0aBDfsVqdL53NOE5eMXAUw” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakME ÇFARË DO TË NGROHEN SHKODRANËT ?
Artikulli tjetërKUQEBLUTË, DY PROVA PËR RIKUPERIM