Pas shume vitesh ne po vjen nje frym e re, nje vend ku cdo kush mund ta gjej veten.

Kjo esht nje gje e mire per te rinjt e Shkodres qe per te bere jete nate ju duhej te udhetonin drejt Tiranes, ku ne shume raste per fat te keq ka pasur dhe ngjarje te renda per shkak te drejtimit nen ndikimin e alkolit dhe shume shkaqe te tjera !

Astoria Club e cila zhvillon aktivitetin e saj prej me shume se 5 vitesh ne Shkoder sjell cdo here risi, por menaxhimi i ri me sa duket i dha nje fryme krejt tjeter Astoria-s si dhe jetes se nates ne qytetin e Shkodres.

Dita e Premte, shenoi per hir te se vertetes nje ngjarje qe beri zhurme dhe do mbahet mend. Hapja e sezonit te ri te Astoria Club beri qe kete vit interesi maksimal te ishte jo vetem nga rinia qe frekuenton jeten e nates, por edhe nga artista, politikan, bisnesmen , zyrtar te ndryshme qe shijuan atmosferen e krijuar.

Ne startin e ketij sezoni tek Astoria ishte piekrisht reperi Mc Kresha qe ndezi atmosferen dhe te pranishmit ne club ku pervec muzikes te gjithe te pranishmit kane shijuar edhe pijet me te mire duke i dhene nje ndjesi mjaft te mire per te gjithe.

Muzika shoqeroi pjesmarresit deri ne oret e para te mengjesit, duke lene pas nje shije te kendshme qe do perseritet cdo Jave tashme duke sjellur emrat me te njohur te muzikes nga te gjitha trevat shqip-folese.

ASTROIA CLUB, ATY KU DIFERENCA ME TE TJERET ESHTE E MADHE.