KJO NATË SOLLI JO VETËM KONKURIM POR EDHE EMOCIONE E RIKTHIME. Nata e dyte e festivalit mbarekombetar te kenges per femije u shoqerua jo vetem me konkurimin e kengeve por mbi te gjitha me emocionet qe perçoi prania e disa emrave te njohur te kenges per femije te cilet jane pioneret dhe burimi i ketij festivali.

I prasnishem prej vitesh ne pultin e regjise se ketij festivali eshte regjisori i mirenjohur Osman Mula. Spektatore e ketij festivali ne naten e dyte ishte edhe kengetarja Evis Mula e cila mes emocionesh kujton pjesemarrjen e saj ne kete festival. Ne naten e dyte konkuruan 11 kenge ndersa priten rezultatet e kengeve finaliste qe do konkurojne per çmimin e madh te ketij festivali.

Artikulli paraprakMIQTË: RAMIZ RAMA JO VEÇ AKTOR POR EDHE PERSON I PËRSOSUR
Artikulli tjetërZBARDHET AGJENDA E KANCELARES GJERMANE NË TIRANË