BAVAREZËT BARAZOJNË ME SHALKEN, DOMUNON BAYER LEVERKUSEN

Në kampionatin gjerman Leverkusen bëri poker golash përballë Hertha Berlin duke e mundur 4-2 me shumë lehtësi dhe treguar se është një nga ekipet që mund t’i hapë punë kampionëve në fuqi dhe Dortmundit nëse do ta nënvlerësojnë. Surprizë ishte fitorja e Paderborn-it të Mehës përballë Hamburger jashtë 0-3, por edhe humbja e Stuttgart po në shtëpi me Colonge 0-2. Bayern nuk shkoi më shumë se një barami 1-1 me Schalken jashtë fushe. Golin pët kampionët e shënoi Levandovski.

[iframe width=”300″ height=”360″ src=”//www.youtube.com/embed/3ZypVwDqPEU?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakPLAZHI I VELIPOJËS, 80 % PRIVAT
Artikulli tjetërDI MARIA, NUK SHPËTON MANCHESTER UTD