Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Nëse keni një lidhje prej disa kohësh, mund të filloni të ndjeni pak monotoni. Në punë është më mirë të mos pushtoni nga një humor i keq, përpiquni të qëndroni pozitivë.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Të mërkurën këto janë ditë të veçanta ku ankthi mund të pushtojë. Në punë ka lajme interesante dhe disa ndryshime që do t’ju ngatërrojnë paksa jetën.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Pas një momenti stresi, më në fund vjen qetësia në jetën tuaj private. Ndiheni më të lehtë dhe më aktiv. Shtrëngoni dhëmbët në punë sepse pushimet janë afër.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Kohët e fundit jeni ndjerë pak të lodhur dhe emocionalisht të pakënaqur. Mundohuni të mos jeni shumë negativë, por shikoni bukurinë në gjërat që keni. Në punë jeni plot me gjëra për të bërë, por tani për tani duhet të vazhdoni.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Të mërkurën në dashuri gjërat janë në lëvizje dhe gjithmonë i nënshtrohen ndryshimeve të papritura.Kujdes nga frika e cila është e vetmja gjë që mund t’ju bllokojë. Në punë ju duhet të përballeni vetëm me disa probleme të vogla përpara arritjes.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Do jeni paksa konfuzë në dashuri dhe duhet të sqaroni sa më shpejt idetë tuaja. Në punë është më mirë të mos u besoni shumë të tjerëve, ata mund t’ju bëjnë disa truke të papritura.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Të mërkurën në dashuri ka lajme të mira dhe nëse jeni ende beqarë përpiquni të përfitoni nga mundësitë për të njohur njerëz të rinj. Jeni shumë të zënë në punë, por duhet të lini pak kohë edhe për veten tuaj.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Të mërkurën filloni të planifikoni udhëtimin tuaj të radhës sepse duhet të relaksoheni pak dhe të gjeni energjitë e duhura. Nga ana tjetër, jemi në mes të gushtit dhe edhe ju duhet të rimbushni bateritë.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Do keni nevojë për pak mendjelehtësi në jetën tuaj pas gjithë stresit që ju ka pushtuar. Në punë, planifikoni mirë lëvizjet tuaja të ardhshme. E ardhmja flet për suksese. Diçka nuk shkon ashtu siç dëshironi, por së shpejti gjithçka rregullohet.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Ju keni disa çështje me të cilat duhet të merreni, por mos u mbingarkoni nga shqetësimet për të ardhmen. Në punë ka ardhur momenti të besoni më shumë dhe të rrezikoni. Ndoshta jo gjithçka po shkon sipas planit, por do të arrini të hiqni kënaqësi të mëdha.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Të mërkurën kërkoni më shumë konkretitet në dashuri përveç fjalëve të zakonshme. Ndaloni negativitetin në punë, shijoni sukseset tuaja. Do të shihni që së shpejti gjithçka është në rregull.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Ju keni filluar të vuani pak nga largësia nga partneri juaj dhe kjo po ju bën të vuani. Merrni më shumë kohë për ju dhe personin tuaj të rëndësishëm dhe punoni gjithmonë. Jeta përbëhet gjithashtu nga koha e lirë.

Artikulli paraprakTEMPERATURA DERI NË 33 GRADË CELSIUS, PARASHIKIMI I MOTIT PËR SOT
Artikulli tjetërMARSI PO RROTULLOHET MË SHPEJT, SHKURTOHET DITA! SHKENCËTARËT ENDE S’KANË ZBULUAR SHKAKUN