POLICIA SHPALL NË KËRKIM NJË PERSON PËR KANOSJE ME ARMË
Policia vazhdon aksionin kunder ndertimeve pa leje ne Qarkun e Shkdores.

Keshtu, vetem gjate dites se marte, nga Policia e Qarkut Shkoder jane proceduar dy persona per ndertimet e tyre pa leje brenda ne qytet.
Me datën 2 shtator 2014, filloi procedimi penal në ngarkim të shtetasve SM., 49 vjec, dhe AM., 50 vjec qe te dy banues në Shkodër, sepse është konstatuar se keta shtetas po ndërtonin objekte pa leje në Lagjen “Ahmet Haxhia” dhe në Lagjen “Manush Alimani” të qytetit Shkodër.
Per te dy rastet, policia njofton se materialet ne ngarkim te ketyre dy persoanve, kane kaluar ne Prokurorine e Rrethit Gjyqesor Shkoder, sipas nenit 199/a te Kodit Penal te Republikes se Shqiperise.Po ashtu, policia njofton eshe shpalljen ne kerkim te shtetasit PB, 62-vjecar nga Manatia e Lezhes, sepse ky person ka kanosur me me armes zjarri, per motive te dobete shtetasen MV, 50 vjece nga Vau I Dejes.

[iframe width=”300″ height=”360″ src=”//www.youtube.com/embed/6f2GpN6iodw?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakGRATË, NDRYSHON MOSHA E PENSIONIT
Artikulli tjetërVEHABIZMI RREZIKON KOSOVËN