Lëkundje tërmeti janë shënuar në Shqipëri pak minuta më parë.

Lëkundjet kanë qenë me magnitudë 3.8 të shkallës rihter, ndërsa epiqendra ka qenë 10 km në perëndim nga qyteti i Laçit, dhe 38 km në veri nga Durrësi, me thellësi 13 km.

Ndërkohë, deri më tani nuk raportohet për dëme.