Një tjetër tërmet i fortë ka goditur sërish Republikën e Maqedonisë së Veriut pas atij me magnitudë 5.5 ballë i shkallës Rihter që ra në mëngjes.

Pak minuta më parë referuar të dhënave të ESMC, ra sërish një tërmët me magnitudë 5.2 ballë i shkallës Rihter.

Tërmeti është ndjerë më shumë në rajonin e Tetovës, Gostivarit, Shkupit, por dhe në Shqipëri dhe Kosovë.