Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Tani jeni gati të flisni për dashurinë, ndoshta me dikë që keni takuar këtë verë. Situata e ndërlikuar e punës, edhe nëse të ardhurat nuk rriten, shpenzimet rriten.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Duke mos pasur më hënën e kundërt, mund të mbështeteni në një ditë më të qetë në dashuri. Ruani qetësinë në punë, dikush mund t’ju provokojë të shtunën.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Mos bëni diskutime të kota në çift. Lajme të mëdha në frontin e punës janë në rrugë e sipër.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Pas disa ditësh do ta keni sërish Venusin në shenjën tuaj. Pasi keni pësuar kaq shumë ndryshime në punë, tani po kërkoni stabilitet.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Dashuria do të shkëlqejë sërish, çdo keqkuptim do të zhduket. Disa çështje biznesi duhet të rishikohen

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Jeni pak jashtë formës, shmangni grindjet. Mos krijoni tension në vendin e punës, duhet të shkëputeni.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Pritet një ditë e bukur për dashurinë me Hënën në shenjë. Planifikimi është i rëndësishëm në punë.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Kini durim edhe pak, pas 2 ditësh Venusi nuk do të jetë më kundër, do të mund të mendoni për dashurinë me më shumë qetësi. Po reflektoni për të ardhmen tuaj të punës.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Në dashuri është padyshim një ditë pozitive. Në vendin e punës ka lajme të rëndësishme.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Këto janë ditë të rëndësishme dhe kush e di që Afërdita nuk e kthen dashurinë në jetën tuaj. Pasiguritë në punë për shkak të Jupiterit kundërshtar.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Ndjenjat ringjallen, periudha pozitive në dashuri. Mundohuni t’i jepni më shumë shtysë punës.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Ata që kanë plane dashurie afatgjata mund të gjejnë disa pengesa. Në punë, periudha është e vështirë.