Kryetarja e degës së personave me aftësi ndryshe dhe invalidëe në Shkodër Xhina Ndou ka shprehur mbështetjen e plotë të kësaj dege për protestën që Bashkimi i Pavarur i Sindikatave do të organizojë me 3 dhjetor në Shkodër.

Ndou u shpreh se këto shtresa do të protestojnë për disa arsye të ndryshme ndaj këtij sistemi qeverisës që sipas tyre nuk është i duhuri.Ndou përveçse do jetë sëbashku me personat me aftësi ndryshe apo invalidët bëri thirrje që edhe gjithë qytetarët e thjeshtë të Shkodrës t’i bashkohen protestës së 3 dhjetorit organizuar nga BSPSH për shkak të një keqeverisjeje që po i ofrohet shqiptarëve.

Artikulli paraprakAKADEMIA VLLAZNIA MERR FITORE NË NDESHJET E RADHËS
Artikulli tjetërBARDHAJ-POSTRIBË, PUNIMET SHTYHEN ME DY MUAJ