Kryebashkiaku i Lezhës Pjerin Ndreu zhvilloi një takim falenderimi me lojtaret dhe drejtuesit e ekipit të basketbollit Besëlidhja për meshkuj, të cilat arriten rezultate mjaft të mira gjatë këtij kampionati që u mbyll pak ditë ma parë.Rezulatet e këtij ekipi të krijuar 2 vite më parë kanë ardhur gjithnjë në rritje, ndërsa mbështetja për shumësportet do të jetë e vazhdueshme u shpreh Ndreu.

Trajneri i ekipit të Besëlidhjes në Basketboll Afrim Bilali tha se këtë rrugëtim të nisur do ta çojnë deri në fund.

Ekipi i basketbollit Besëlidhja u ngrit 2 vite më parë dhe brenda, duke arritur të dalë në superligë e duke shkuar deri në finale gjatë këtij kampionati, por u mund në ndeshjen e katër të PLAYOFIT nga Tirana e cila arritir të dalë kampion.

Artikulli paraprakBECI INSPEKTON GJENDJEN E LAGJES “DËRGUT”
Artikulli tjetërGJONI: DO NDALOJMË NDOTJEN NGA FABRIKAT