IKËN ARBEN SEFERI, VJEN ADRIAN ÇELA ADMINISTRATOR I RI I OSHEE.Adrian Çela do të jetë administratori i ri i OSHEE-së, pas vendimit të drejtorit Arben Seferi për t’u dorëhequr nga kjo detyrë. Në një konferencë të përbashkët me ministrin e Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri, Seferi u shpreh se kompania OSHEE

është marrë nën administrim kur ishte në prag kolapsi dhe puna e kryer deri më sot ka qenë tejet e madhe.Ndërkohë Gjiknuri njoftoi se Seferi largohet nga kjo detyrë për motive personale.Arben Seferaj dorëzoi në Këshillin Mbikqyrës të Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike dorëheqjen e tij.Këshilli pranoi dorëheqjen e Seferajt, i cili e argumentonte atë me arsyet personale.

Artikulli paraprakRRUGA “FUSHA E DRUVE” NËN UJË!
Artikulli tjetërRAMA: BURG PËR BIZNESET QË NUK SIGUROJNË