Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Kjo ditë fillon me shumë energji për të derdhur të gjithë në dashuri. Nga ana tjetër në punë duhet të përfundoni sa më shpejt një marrëveshje. Mos u zemëroni nëse diçka nuk shkon ashtu siç dëshironi. E papritura është pjesë e lojës.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Të mërkurën dashuria nuk po noton mirë kohët e fundit dhe ka pasur probleme me partnerin tuaj, por përpiquni të mos jeni gjithmonë shumë të ngurtë. Një lajm interesant po vjen në punë.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Nëse sapo keni takuar dikë të ri, mos e lini të largohet sepse mund të jetë personi i duhur. Në punë mirë për bashkëpunime të reja. Do të jeni në gjendje të merrni kënaqësi të madhe në çdo fushë dhe të demonstroni se nga çfarë jeni krijuar.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Ju duhet të merrni një vendim sa më shpejt në dashuri dhe të ndaloni të mbani këmbën gjithmonë në dy këpucë. Në punë do merrni shumë propozime, vlerësojini mirë.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Të mërkurën parajsa premton shumë mirë në dashuri, kështu që nëse jeni në një lidhje për një kohë të gjatë, mund të mendoni të jetoni së bashku ose të martoheni. Në punë, është më mirë të mos nxisni debatet e kota me shefat.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Dëshira për qetësi në dashuri është e madhe ndaj nëse keni ndjenja për dikë, dilni përpara. Në punë ka disa pengesa të vogla por asgjë të pakapërcyeshme. Ndoshta dikush do të përpiqet të vendosë një fole në rrotat tuaja, por ju shkoni drejt në rrugën tuaj.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Në dashuri është koha më e mirë për të bërë plane me partnerin. Në punë mbërrijnë propozime të reja bashkëpunimi që duhet t’i vlerësoni. Do të arrini të hiqni kënaqësi të mëdha.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Të mërkurën nëse keni diçka për t’i thënë partnerit tuaj, duhet ta bëni menjëherë, sepse të qenit i sinqertë është gjithmonë zgjidhja më e mirë. Në punë, vini re se dikush do t’ju mashtrojë.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Kjo është koha e duhur për të zyrtarizuar një marrëdhënie dhe në punë fillon një fazë e re shumë interesante me shumë lajme. Ndoshta do të jeni në gjendje të merrni një promovim ose një punë të re. Gjëja e rëndësishme është të demonstroni se jeni punonjës të shkëlqyer.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Në dashuri keni nevojë të madhe për stimuj të rinj, si dhe në punë. Ndryshime të mëdha po vijnë në jetën tuaj dhe duhet t’i prisni me krahë hapur. Mos kini frikë nga lajmet, me të vërtetë shumë shpesh ato janë mundësi të shkëlqyera për sukses.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Të mërkurën nëse ka dikë që ju pëlqen, duhet të dilni përpara. Sa për sferën e punës, vazhdo me kokën lart dhe lëri të qetë ata që flasin keq për ty.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Kjo dashuria po lulëzon tani, prandaj shijoni momentin. Në punë ju kërkoni një stabilitet më të madh kështu që keni filluar të shikoni përreth jush. Do të jeni në gjendje të merrni një kënaqësi të madhe dhe të kuptoni se në cilën rrugë po shkoni.

Artikulli paraprakVIJON I NXEHTI PËRVËLUES NË VENDIN TONË, TEMPERATURAT PRITET TË KAPIN VLERAT DERI NË 42°C
Artikulli tjetërAKSIDENTI TRAGJIK ME VDEKJEN E 5 SHQIPTARËVE NË GREQI,MEDIAT GREKE: ISHIN PUNËTOR SEZONAL