Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Do ju duhet të jeni duke përjetuar një periudhë përmirësimi, por kushtojini vëmendje fundjavës së ardhshme. Kohët e fundit keni shpenzuar shumë para, përpiquni ta shtrëngoni pak rripin. Jo shumë, por pak po.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Të premten ju pret një periudhë shumë interesante për dashurinë dhe ndjenjat në përgjithësi. Nëse ju pëlqen dikush, dilni me të. Mundohuni ta fitoni atë në mënyrat e duhura. Kur vjen puna te fokusohuni në çështjet më të rëndësishme dhe jini largpamës. Mos mendoni vetëm për të tashmen.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Duket se doni të bini në dashuri, kjo është padyshim periudha e duhur për ju. Një ditë plot energji pozitive ju pret edhe në punë, ju lutemi mos e humbni forcën tuaj për gjëra të kota. Shijo momentin në të gjitha gjërat.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Të premten në dashuri ka vetëm një rregull, pak fjalë dhe shumë veprime. Mundohuni t’i tregoni partnerit tuaj se sa shumë kujdeseni për të dhe për marrëdhënien tuaj. Për sa i përket punës, është një periudhë paksa e ngadaltë, do të rikuperoheni shpejt.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Të premten nëse keni probleme në dashuri, është më mirë të mos e shtyni zgjidhjen. Përballuni dhe zgjidhni ato tani. Në punë ju presin ditë të larta stresi, vështirësitë më të mëdha do i keni në marrëdhëniet me disa kolegë. Mundohuni të qëndroni të qetë.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Të premten këto ditë dalin në pah aftësitë tuaja si amatorë jo amatorë. Për sa i përket punës, mos e teproni, përpiquni të mos hidhni hapa të rrezikshëm. Konsideroni me kujdes lëvizjet tuaja.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Të premten dashuria është në rritje në këto ditë marsi, e gjitha kjo falë ndërhyrjes së një Venusi të favorshme. Do ketë një dëshirë të madhe për rinovim dhe ndryshim edhe në punë. Guximi duhet ta kesh gjithmonë.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Të premten të shtunën dhe e diela do të jenë ditë të rëndësishme për ndjenjat që ju ftojnë të flisni qartë. Ndaloni së rrahuri rreth shkurreve ose mos luani me ndjenjat e njerëzve që ju duan.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Të premten ju pret një ditë që do të kalojë në mënyrë të pasigurt nga pikëpamja sentimentale. Shumë të lodhur në punë, duhet të ndaloni dhe të relaksoheni. Ju duhet të rikuperoni energjinë tuaj.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Të premten Hëna në opozitë të qartë, nuk është një ditë e thjeshtë për ndjenjat, më mirë ta shtyni gjithçka për ditët në vijim. Për sa i përket punës, periudha është e shkëlqyer. Nëse ka probleme, duhet t’i zgjidhni menjëherë. Pa rrahur rreth shkurret.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Të premten këtë fundjavë pritet një rikuperim i mirë fizik, psikologjik dhe sentimental, i cili tashmë është pranë nesh. Për sa i përket punës, jeni gati të mbyllni një situatë të vjetër dhe të hapni një të re. Ndryshimet do të jene në të gjitha gjërat.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Të premten në orët në vijim do të keni disa konflikte për të zgjidhur në dashuri, veçanërisht me të lindurit në shenjën e Binjakëve dhe Shigjetarit. Për sa i përket punës, këto janë ditë të kënaqësisë së madhe.

Artikulli paraprakEMOCIONET E MËSUESVE VETERAN TË SHKODRËS
Artikulli tjetërSHIU I LË ‘VENDIN’ DIELLIT, PARASHIKIMI I MOTIT PËR SOT