Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Kjo e hënë do jetë një ditë shumë pozitive, sidomos për takime të reja sentimentale. Dhe planeti i Hënes do të jetë tranzit në shenjën tuaj duke ju sjellë avantazhe.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Aspekti i shkëlqyer i Venusit do ta bëjë ditën shumë interesante nga pikëpamja sentimentale. Pasioni është i favorizuar. Historitë e lindura së fundmi mund të jenë shumë tërheqëse dhe intensive.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Në dashuri mund të ketë tensione. Shmangni keqkuptimet me partnerin/en sepse mund t’ju shkaktojnë disa momente shqetësimi dhe hutimi. Në punë do kaloni mirë.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Dita e 18 shtatorit pritet të jetë veçanërisht interesante, jeni ndër shenjat e favorizuara nga yjet dhe Hëna do t’ju avantazhojë, pasi gjendet në një drejtim të shkëlqyer.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Në punë vijnë gjëra të reja që më në fund do t’ju shpërblejnë për përpjekjet që keni bërë deri tani. Ekziston një gjendje e mirë astrologjike edhe përsa i përket ndjenjave.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Dita e parë e javës që nis mund të jetë mjaft e rëndë edhe për shkak të Hënës në dizavantazh me shenjën tuaj. Këshilla është të bëni durim sepse situata do të ndryshojë shumë shpejt.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Mund të mbështeteni në lëvizjen e shkëlqyer të yjeve edhe këtë të hënë. Mërkuri mund të favorizojë zgjidhjen e disa çështjeve që ju shqetësojnë prej disa kohësh dhe që deri tani kanë qenë të ndërlikuara për t’u menaxhuar.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Ka ende disa momente vështirësie në punë, të shkaktuara dhe ndikuara edhe nga problemet që kanë të bëjnë me të shkuarën dhe që ende nuk janë zgjidhur.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Merrni gjithë kohën që ju nevojitet për të kuptuar nëse ju intereson më shumë liria juaj apo personi që është pranë jush. Nga ana tjetër, edhe nëse aspekti i punës po përjeton një periudhë pauze të detyruar, mbani mend se do t’ju duhet të punoni shumë në ditët e ardhshme.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Ajo që ka rëndësi është të mos frenoheni nga pasiguritë që mund të shkaktohen nga disa keqkuptime. Kjo është një periudhë shumë interesante për takime, historitë që lindin tani mund të bëhen të rëndësishme.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Një gjendje e pasigurisë së fortë vazhdon, veçanërisht në vendin e punës, ju nuk dini se ku t’i drejtoni idetë apo investimet tuaja. Në fakt, nuk është e lehtë të menaxhosh shpenzimet në mënyrë optimale, veçanërisht kur Jupiteri është në opozitë dhe të detyron vazhdimisht të rishikosh hesapet.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Nëse i keni dhënë hapësirë ​​angazhimeve të punës për një kohë të gjatë, tani mund të jetë koha për t’u fokusuar sërish në to.

Artikulli paraprakTËRMET ME MAGNITUDË 4.8 BALLË NË FIRENCE, LËKUNDJET NDIHEN EDHE NË EMILIA-ROMAGNA
Artikulli tjetërSOT NIS CENSI I POPULLSISË DHE BANESAVE, 50 MIJË LEKË GJOBË PËR ATA QË S’PËRGJIGJEN OSE GËNJEJNË! TË DHËNAT E PARA PUBLIKOHEN NË QERSHOR 2024