Policia italiane ka arrestuar një 30-vjeçar shqiptar i cili ishte shpallur në kërkim për shpërndarje kokaine. Në pranga u vu H.E., në aeroportin e Xhenovas.

Sipas raportimeve të mediave italiane, 30-vjeçari kërkohej nga policia e Savonas për shpërndarje kokaine.

Dyshimet janë se H.E. ishte edhe furnitor i dy shqiptarëve të tjerë, një 28-vjeçari me inicialet E.D. dhe një 25-vjeçari.

Raportohet se me paratë që fitonte nga kokaina, 30-vjeçari H.E. kishte ngritur biznes në Shqipëri.Ai blinte makina në Itali dhe i sillte në Shqipëri, ku i shiste.

Artikulli paraprakVRASJA NË ITALI, I ATI I VIKTIMËS SULMON SHQIPTARIN NË GJYQ
Artikulli tjetërKOMITETI SHQIPTAR I HELSINKIT: PROCESI I VETINGUT JOTRANSPARENT