Në pallatin e Kremlinit po hidhet shorti i grupeve të Kupës së Botës “Rusi 2018” .

Figura të rëndësishme të botës së futbollit kane vendosur “fatin” e 32 kombëtareve pjesëmarrëse në këtë Kupë Bote. Ish futbollistë si Gordon Benks, Laurent Blank, Kafu, Fabio Kanavaro, Diego Forlan, Diego Maradona, Karles Pujol dhe Nikita Simonian, ndërsa ish-sulmuesi i kombëtares angleze, Geri Lineker, do të jetë drejtuesi i këtij eventi së bashku me gazetaren sportive ruse, Maria Komandnaja. Sipas rregullores së FIFA nuk do të lejohet që në një grup të ketë më shumë se një skuadër nga e njëjta zonë kualifikimi. Ndarja në grupe e 32 skuadrave në “Rusi 2018”

GRUPI A RUSIA, URUGUAJ EGJIPT ARABIA SAUDITE

GRUPI B PORTUGAL SPANJË IRAN MAROK

GRUPI C FRANCË PERU DANIMARKA AUSTRALIA

GRUPI D ARGJENTINË KROACIA ISLANDA NIGERIA

GRUPI E BRAZIL ZVICRA KOSTA RIKA SERBIA

GRUPI F GJERMANI MEKSIKA SUEDIA KOREA E JUGUT

GRUPI G BELGJIKË ANGLI TUNISIA PANAMA

GRUPI H POLONI KOLUMBIA SENEGAL JAPONI

Artikulli paraprakMOTI I KEQ ,EVAKUOHET NJË NËNË ME FËMIJËN
Artikulli tjetër12 QARQE NËN UJË, EMERGJENCAT: NË RREZIK VLORA E BERATI, VIJON EVAKUIMI