Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Të martën a jeni gati të përjetoni ditë shumë bindëse nga të gjitha këndvështrimet? Falë Hënës që është në anën tuaj. Gjatë ditës në dashuri mund të përfitoni prej saj për të arritur një mirëkuptim perfekt në çift me partnerin. Për sa i përket punës, ka punë për të bërë, por kënaqësia do të vijë së shpejti.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Të martën Afërdita është në opozitë, ju pret një ditë disi e ndrydhur. Mos u shqetësoni, gjërat do të qetësohen në mes të javës, veçanërisht për sa i përket sferës sentimentale. Për sa i përket punës, do jeni shumë bindës në biznes dhe në marrëdhëniet me kolegët.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Të martën ju pret një ditë e shkëlqyer nga pikëpamja e dashurisë. Nëse jeni në një marrëdhënie të qëndrueshme, yjet po ju buzëqeshin dhe do t’ju japin mundësinë të merrni edhe diçka më shumë nga partneri, nëse jo së shpejti, brenda pak ditësh. Në punë, do të përballeni me ndryshime të ndryshme.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Të martën jupiteri në opozitë këtë javë. Për sa i përket punës, Mërkuri nuk do ju sjellë lajme të mira. Për sa i përket dashurisë, përpiquni të silleni gjithmonë me respekt. Mos u shqetësoni, disa do të jenë pozitive.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Të martën ju presin ditë jo tamam emocionuese për shkak të Marsit në opozitë. Sa i përket punës, ju filloni të ndiheni të demoralizuar. Të ardhurat tuaja aktualisht nuk janë aq të larta. Mbajeni edhe pak në çdo gjë drejtë gjërave.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Të martën një javë shumë stimuluese po fillon. E gjitha falë Jupiterit, i cili është i favorshëm. Për sa i përket punës, do të keni shumë fat pasi do të arrini t’i zhvilloni sa më mirë idetë tuaja.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Të martën Merkurin do ta keni në opozitë i cili do ju sjellë ulje-ngritje në punë. Megjithatë në dashuri, Venusi në një pozicion të favorshëm do ju ndihmojë shumë dhe do ju dhurojë më shumë se momente emocionuese me partnerin.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Të martën ju pret një ditë me ulje-ngritje. Në dashuri do të gëzoni një forcë të bukur që do ju ndihmojë shumë në marrëdhënien tuaj në çift. Nëse jeni beqarë do keni një dëshirë të madhe për të shpërqendruar veten.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Të martën ju keni Diellin dhe Hënën në treshe. Sa i përket dashurisë, harmonia në çift do jetë shumë e mirë, ndërsa nëse jeni beqarë, përfitoni nga periudha për të provuar të njiheni me dikë.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Të martën jupiteri është i favorshëm. Në dashuri gjatë orëve të ardhshme të kësaj ditë mesprilli, jepini më shumë besim partnerit. Nëse jeni beqarë, mund të takoni njerëz. Për sa i përket punës, jeni më preciz se kurrë në këto ditë mesprilli.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Të martën familja do të jetë shumë e rëndësishme në dashuri dhe për asgjë në botë nuk do të lini në vështirësi partnerin apo njerëzit që doni. Nëse jeni beqarë do keni shumë sharm për të kursyer. Shfrytëzojeni rastin!

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Të martën marsi Venusi mund t’ju sjellë disa probleme serioze. Në dashuri do ju duket më e vështirë se sa pritej të kaloni mirë me partnerin. Vetë do të fitoni dy herë më shumë se zakonisht kjo është shumë mirë.

Artikulli paraprakSTAR SPORT – 15.04.2024
Artikulli tjetërULJE TEMPERATURASH, NDËRSA PASDITJA SJELL RESHJET E SHIUT, PARASHIKIMI I MOTIT PËR SOT