Sipas Meteo Alb paraditja e sotme do karakterizohet nga kthjellime dhe vranësirash. Pasditja do të sjellë reshje dëbore në gjithë zonën malore ndërsa shira të pakët do kenë zonat bregdetare.

Orët e natës rikthejnë motin e qëndrueshëm në vend. Temperaturat e ajrit ulen sërish në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -7°C në 8°C. Era do fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi deri 50 km/h nga drejtimi verilindor duke krijuar në det dallgëzim mbi 4 ballë.