Në ditën e Europës kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi ka zhvilluar një bashkëbisedim me gazetarët. Ruçi u ndal te skepticizmi i Holandës për rekomandimin pozitiv të KE për çeljen e negociatave në muajin qershor.

Kryeparlamentari tha se një grup kriminelësh në Holandë nuk mund të cenojnë të ardhmen e Shqipërisë. Gjithashtu, mesazhi i Ruçit ishte se prostitucionin dhe drogën nuk e shpikën shqiptarët, por e gjetën atë në vendet e BE.

Nuk mund ta njollosin Shqipërinë një grusht kriminelësh në Holandë. Prostitucionin dhe drogën nuk e shpikën shqiptarët, por e gjetën në Europë.

Kanabisi është një njollë e zezë për Shqipërinë, por fara e kanabisit dhe teknologjia vjen nga Holanda. Edhe tregu i shitjes së kanabisit është Holanda.”

Artikulli paraprak“DO NXJERRIM DOKUMENTE EKSKLUZIVE”, PD PARALAJMËRON SOT KONFERENCË TË RËNDËSISHME
Artikulli tjetërDREJTORI PËR ZGJERIM TAKON RAMËN: REFORMA NË DREJTËSI, ÇELËSI PËR T’U BËRË PJESË E BE