Pas takimit në selinë e PD-së, kreu i PL-së Ilir Meta u pyet sot nëse do e pranonte një propozim të mundshëm të aleatit të tij Sali Berisha për Gazment Bardhin si kandidat për kryeministër.

Ndonëse nuk pati një përgjigje konkrete, Meta tha se jemi të angazhuar për të respektuar çdo parim demokratik.

Nëse do të jeni bashkë me Berishën dhe në 2025 dhe nëse ai propozon Gazment Bardhin për kryeministër do ta pranonit?

Nuk jemi këtu për t’u marrë me këto çështje. Ju e dini që ne jemi të angazhuar për të respektuar çdo parim demokratik.

Artikulli paraprakVAU I DEJËS, KULTIVUAN 156 RRËNJË KANABIS NË FSHATIN KOMAN, DY TË ARRESTUAR
Artikulli tjetërBERISHA: RAMA SOLLI NË QEVERI BOSIN E NDRANGHETAS! HOQI CA TË KORRUPTUAR DHE SOLLI TË TJERË