Nesër KQZ do të shqqyrtojë mandatin e Fredi Belerit

Në projektvendimin e KQZ thuhet se nga ana e komisionit është kërkuar informacion për Belerin nga Apeli i GJKKO dhe nga Drejtoria e Burgjeve

Po ashtu në projektvendimin e KQZ theksohet se sipas ligjit, të dënuarit për korrupsion në zgjedhje nuk mund të jenë kryebashkiakë.

Artikulli paraprakVUÇIÇ VIJON “LOJËN E DYFISHTË”, CILËSON SHBA-NË SI “ALEATE HISTORIKE”, NJË DITË PASI PRITI NJERIUN E PUTINIT NË BEOGRAD
Artikulli tjetërAEROPORTI NDËRKOMBËTAR I TIRANËS THYEN REKORD ME MBI 1 MILION PASAGJERË BRENDA MUAJIT