Kryeministri Edi Rama jep lajmin se nesër ora e parë e mësimit në të gjitha shkollat e vendit do t’i kushtohet Lidhjes së Prizrenit.

Në një mesazh në “facebook”, Rama shkruan se nesër është 144-vjetori i Lidhjes së Prizrenit, ndaj dhe ora e parë e mësimit në të gjitha shkollat andej e këtej bjeshkëve do t’i kushtohet pikërisht asaj ditës dhe historisë së asaj

“Nesër, 10 qershor, kur bëhen plot 144 vjet nga Lidhja e Prizrenit, ora e parë e mësimit në të gjitha shkollat andej e këtej bjeshkëve do t’i kushtohet pikërisht asaj ditës dhe historisë së asaj lidhjeje të pavdekshme shqiptare🇽🇰”, shkruan Rama.

Artikulli paraprakTË DHËNAT E FUNDIT NGA MSH: 65 QYTETARË TË INFEKTUAR, ASNJË HUMBJE JETE NGA COVID-19 NË KËTO 24 ORË
Artikulli tjetër“KRITIKOJNË 10 MILIONË SHQIPTARË”, EDY REJA: DETYRA IME TË MOTIVOJ LOJTARËT, SHPRESOJ TË BËJ ZGJEDHJET E DUHURA