Neymar mbetet një nga temat më të nxehta në këtë merkato. Sulmuesi është nxjerrë në merkato nga PSG, me këta të fundit që do të largojnë brazilianin, në rast se mbërrin oferta e duhur.Bashkëkombasi i tij që luan te Chelsea, Thiago Silva duket se e mirëpret në Londër.

“Ai duhet të shkojë në Chelsea. Nëse kjo ndodh, do të ishte një gjë e mrekullueshme, sigurisht që nuk duhet ta them. Për momentin nuk di asgjë, por shpresoj që po” – tha braziliani Silva.

Artikulli paraprakLAVROV: SA MË SHUMË ARMË QË VENDET PERËNDIMORE TË DËRGOJNË NË UKRAINË AQ MË GJATË DO TË ZGJASË KONFLIKTI
Artikulli tjetërTURQIA HEQ VETON DHE I HAP RRUGËN ANËTARËSIMIT TË FINLANDËS DHE SUEDISË NË NATO