Sherif Shegaj, 57 vjeç, banues në Shkodër. Si dhe është shpallur në kërkim shtetasi E.N., 23 vjeç, banues në Shkodër. Këto dy shtetas dyshohet se janë autorë të kultivimit të bimëve narkotike në një tokë në pronësi të shtetasit Sherif Shega në fshatin Melgushë, ku u gjetën dhe u asgjësuan 720 bimë narkotike të llojit Canabis Sattiva.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për vepren penale « Kultivim të bimëve narkotike », parashikuar nga Neni 284 i Kodit Penal.