Futbollisti me origjinë shqiptare, Shkodran Mustafi është rikthyer në La Liga.

Aventura në Gjermani ka rezultuar dështim pë 29-vjeçarin dhe duket se mbrojtësi me eksperiencë kërkon një tjetër shans në Spanjë.

Ai ka firmosur me ekipin modest të Levantes teksa më parë ka luajtur për Valencian në vitet 2-14-2016.

Mustafi kulmin e karrierës e pati në vitin 2014 kur u shpall kampion bote me Gjermaninë. Atëhere vishte fanellën e Sampdorias ndërsa po në të njëjtin vit zgjodhi të përfaqësojë Gjermaninë e jo Shqipërinë.