-Fitim Niklekaj, vjeç 23, banues në fshatin Cernicë bashkia Tropoje.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë, pasi në banesën e përbashkët në fshatin Kokëdodë, rrethi Pukë, ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj vëllait K.N i moshës 32 vjeç, si dhe ka dëmtuar disa materiale shtëpiake dhe një mjet motorrik në pronësi të të vëllait. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Pukë, për veprat penale “Dhunë në familje” dhe “Shkatërrimi i pronës”, parashikuar nga nenet 130/a dhe 150 të Kodit Penal.

Artikulli paraprak“TROKITJE KUJTIMESH” EKSPOZITË E ROZAFA SHPUZËS
Artikulli tjetërSKLLAVËRIA MODERNE, SHQIPTARJA U SHIT QË 12 VJEÇ