– Klodian Mgurra 36 vjeç, banues në Shkodër.
Arrestimi i këtij shtetasi u bë sepse pas një konflikti për motive të dobëta në lokalin ‘Bar Kafe’ në lagjen K.Permetit ka tentuar për të qëlluar me thikë shtetasin S. L. 41 vjeç, banues në Shkodër.

Materialet i kaluan për ndjekje Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për vepren penale të ”Armbajtje pa leje të armëve të ftohta dhe kanosje” parashikuar nga neni 279 e 84 të Kodit Penal.