• Valter Dushi, 53 vjeç, banues në Shkodër.
Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi një informacioni të marrë nga Njësia Mbikqyerjes se Lojërave të Fatit për lokalin e shtetasit E. C. lagje Qemal Stafa Shkodër,

efektivët e Komisariatit të Policisë Shkodër ushtruan kontroll në ambjetin e informuar dhe gjatë kontrollit të ushtruar, shtetasi Valter Dushi ka kundërshtuar duke ushtruar dhunë fizike ndaj punonjësve të policisë së rendit.
Materialet i kaluan për ndjekje Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për vepren penale të « Kundërshtim i punonjësit të policisë së rendit publik » parashikuar nga neni 236/2 të Kodit Penal.