I.K., 17 vjeç, banues në Shkodër. Arrestimi i tij u bë pasi gjatë kontrollit të ushtruar nga forcat e policisë, i janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provave materiale : Katër qese farmaceutike të mbushura me material bimor me erë dhe karakteristika si ajo e lëndës narkotike Mariuanë, ku pas peshimit rezultuan me peshë totale 8.8 gram.

Materialet i kaluan Prokurorisë së rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprën penale « Prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike », parashikuar nga Neni 283 i Kodit Penal.