NGJARJA NË AKSIN SHKODËR – KOPLIK, VDES 55 VJEÇARI. Më datën 18.11.2014 rreth orës 18.00, shtetasi Rrok Frroku, vjeç 46 me detyre specialist i qarkullimit rrugor pranë komisariatit te policisë Malësi e Madhe, ka qene duke udhëtuar në aksin Koplik Shkodër, me mjetin e tij privat tip Voltsvagen me targa  AA524JL, kur ka aksidentuar për vdekje shtetasin Myzafer Piraniqi, vjeç 55 banues në Shtoj te Ri, i cili dyshohet se i ka prere rrugën me biçiklete.

Ne vendngjarje është grupi hetimor i drejtuar nga prokurori i gatshëm dhe ka ne përbërje oficere të policisë gjyqësore dhe eksperte të pavarur të cilët do të kryejnë hetimet përkatëse mbi aksidentin. Ne vazhdimësi do të japim informacion te plote.

 

 

 

[iframe width=”300″ height=”360″ src=”//www.youtube.com/embed/2NwttnouEpY?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakMEDIAT KOSOVARE, VLLAZNIA KËRKON TRAJNNERIN MUNISHI
Artikulli tjetërAKSIONI ANTI-DUHAN NE SHKODER