Sot në orën 16:00, nisi sesioni i ri parlamentar. Në seancën e parë për vitin 2022, do të marrë pjesë dhe Presidenti i Turqisë, Recep Tayyp Erdogan, i cili është në vendin tonë në një vizitë zyrtare.

Nga ana tjetër, deputetët një e nga një kanë mbërritur në Kuvend. Ajo që spikati është takimi i i deputetes socialiste  Elisa Spiropali me deputetë  e Foltores, duke nisur nga Ierd Bylykbashi, Tritan Shehu dhe Edmond Spajo.

Nga ana tjetër, spikat ,mungesa e Alfred Rushaj, i cili tani më nuk është kreu i grupit parlamentar të PD-së dhe vendin e tij në Enkelejd Alibeaj.