Ish-Presidenti i Shqiperise Bujar Nishani i pranishem ne Malesine e Madhe per te perkujtuar 73-vjetorin e Kryengritjes se Pare Antikomuniste, ka folur dhe per situaten politike ne vend.Nishani tha se Shqiperia po qeveriset nga Ish Partia e Punes dhe se Reforma ne Drejtesi nuk mund te funksionoje me drejtues te korruptuar dhe te bandave.

“Nese ne 2017 jane larguar 300 mije shqiptare, kete vit po largohen me shume.Ne 27 janar shqiptaret kane motiv te madh per proteste, humbjen e shpreses, mungesen e punes, krimit te organizuar dhe mungeses se shtetit”-ka thene ne fjalen e tij ish Presidenti Nishani.