Kanë nisur punimet në samitin e Ballkanit të Hapur që po zhvillohet në Ohër. Në samitin e Open Balkan merr pjesë për herë të parë Mali i Zi dhe Bosnjë Hercegovina, ndërsa krerët e shteteve pjesëmarrëse janë takuar së bashku.

I pranishëm në takim është edhe Komisioneri i Bashkimi Europian për Zgjerimin dhe Fqinjësinë e Mirë, Oliver Varhelyi.

Artikulli paraprakEGJIPTI BLEN 400 MIJË TONË GRURË. GROSISTËT VENDAS: ÇMIMET MUND TË VIJOJNË RRITJEN, POR FURNIZIMI NUK RREZIKOHET
Artikulli tjetërARQIPESHKËVI ANGELO MASSAFRA URON PRESIDENTIN E SAPOZGJEDHUR BAJRAM BEGAJ