“TEATRI MIGJENI” HOMAZH PËR KOLLOSIN E LETËRSISË SHQIPTARE. Askush nuk u kujtua pervec arttiseteve te teatrit migjeni, per ditelindjen e poetit te madh te letraved shqipe.

Atij qe foli shume per varferine, rinine skamlojen dhe realitetin shqiptar, pikerisht Migjeni. Ne shenje respekti dhe perulje artiste te teatrit te shkodres kane vensdosur nje buqete me lule ne bustin e poetit te madh.Poetin e madh e pershkruan edhe shkrimtari, dhe dramtargu I njohur Fadil Kraja Migjeni, eshte nje nga poetet qe I rezistoi kohes, kesaj kohe qe shpesh here e harron port e pakten kete vit artistet e qytetit u kujtuan per te.

 

[iframe width=”300″ height=”510″ src=”//www.youtube.com/embed/RXJcwujyXek?list=UU0aBDfsVqdL53NOE5eMXAUw” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakHOFFMAN NË DEGËN E GJERMANISTIKËS
Artikulli tjetër“E RREZIKSHME TË SHKOSH NË SHKOLLË”