Dashi
Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill
Të premten do të jetë një ditë e qetë, jeni të lodhur dhe të shqetësuar dhe kjo mund të sjellë disa provokime në çift. Për sa i përket punës, do ta gjeni veten duke debatuar me dikë. Keni idetë e duhura, por shpjegimet tuaja janë konfuze.

Demi
Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj
Të premten në këto ditë i jeni përkushtuar shumë asaj që duhet të bëni dhe i keni kushtuar pak vëmendje dashurisë. Lëreni veten të shkojë. Për sa i përket punës, duhet të dilni përpara dhe të propozoni idetë tuaja.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor
Të premten bëni disa lëvizje në dashuri, guxoni më shumë. Nëse nuk keni një lidhje, kjo ndodh sepse nuk e dëshironi ose nuk shikoni përreth. Në orët në vijim priten shumë kënaqësi në punë. Mos e kufizoni veten në rutinën e zakonshme, por përveshni mëngët.

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik
Diskutimet në dashuri kanë mbaruar dhe ju i keni idetë më të qarta. Situata e punës është e lehtë për t’u menaxhuar. Mund të ketë disa probleme financiare. Ndoshta keni shpenzuar përtej mundësive tuaja dhe tani pjata juaj po qan.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht
Do të jetë një ditë pozitive, më në fund Hëna është e favorshme dhe ju dëshironi shumë të bini në dashuri. Nëse nuk ka probleme, afrohuni me ata që ju duan. Për sa i përket punës, mund të ketë ndonjë diskutim, por idetë e mira lindin edhe nga keqkuptimet.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator
Nëse keni disa probleme me partnerin, do të keni mundësi të rikuperoheni në orët në vijim. Për sa i përket punës, një lajm i mirë, do të jetë premtues gjatë gjithë muajit. Përveshni mëngët dhe do të shihni që gjithçka do të shkojë mirë.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor
Sot beqarët i pret një ditë e mirë, përfitoni nga kjo janë të gjitha mundësitë për një takim interesant. Qielli është shumë premtues në vendin e punës nëse nuk ju pëlqen ajo që bëni, është koha të shikoni diku tjetër. Ndoshta mund të filloni aventura të reja.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor
Pritet një ditë e shkëlqyer në dashuri për ata që janë beqarë histori të bukura dashurie mund të lindin mes dashurisë me shikim të parë dhe njohjeve. Për sa i përket punës, duhet të përpiqeni të jeni më të saktë dhe të shkoni deri në fund me projektet tuaja.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Të premten ka një lajm të mirë në dashuri. Çiftet që kishin pasur disa probleme mund të fillonin përsëri një fillim të mirë. Ata që duan një fillim të ri, megjithatë, duhet të fillojnë të shikojnë përreth. Sa i përket punës, ajo që do të nisë në orët e ardhshme do të jetë premtuese.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar
Të premten nëse jeni në një lidhje jozyrtare, bëni kujdes në orët e ardhshme dikush mund të përfshihet. Sonte ju dëshironi të jeni vetëm. Si gjithmonë, jeni ju që duhet të drejtoni shtëpinë, kujdes me ofertat e punës.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt
Do të jetë një ditë pozitive, dashuria mund të ndodhë në momentet më të pamendueshme, edhe nëse nuk shikoni përreth. Një ndarje mund t’ju çlirojë. Vërini në praktikë idetë e punës që po mendoni në këto orë.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars
Të premten jeni duke pritur për një rikthim romantik, por jeni të sigurt se ia vlen dhe se është e mundur? Kur bëhet fjalë për punën, Peshorja ose Gaforrja duan vëmendjen tuaj. Mund të shfaqen mundësi të shkëlqyera.

Artikulli paraprak“KESAJ RADHE NUK E FITOVE BETEJEN KAPITEN”, REAGON AKADEMIA SHENKOLLI PER VDEKJEN E FUTBOLLISTIT
Artikulli tjetërSI DO JETË MOTI SOT? ME DIELL E TEMPERATURA DERI NË 24°C